23 Eylül 2013 Pazartesi

Happy Halloween! :) Cadılar Bayramı zamanı!

Cadılar bayramı bizim kültürümüzde her ne kadar olmasa da kutladığımız bir gelenek haline geldi. Her sene 31 Ekim gecesi kutlanan ve çocukların korkunç kıyafetler giyerek kapı kapı dolaşıp şeker, meyve vs topladığı bir bayramdır. Maskeli balolar, korku filmi seansları düzenleyerek geçirebilirsiniz gecenizi... Halloween olarakda anılır... Halloween ' All hallow even' cümlesinin kısaltılmış şeklidir... yaniiii kutsal akşam :) 

Muhafazakar hristiyanlar genellikle cadılar bayramını kutlamazlar ve yanlış bulurlar. Eskiden hangi amaçla kutlanılırsa kutlansın bugün bizim amacımız sadece eğlenmek :)

  Ve ben sizler için ufak tefek şeyler toparladım. Bakarken zevk alacağınıza ve uygulamak isteyeceğinize inanıyorum. 
Çocukların bayılacağı bir tarif; sıradan kakaolu bir kurabiye tarifiyle yapabilirsiniz. Ve az miktarda tarçın eklemek daha hoş bir lezzet katacaktır... 
 Bildiğim kadarıyla bu şekerlemeler her yerde satılıyor :) insan bu sevimli hayaletleri yemeye kıyamaz ki :) Herkesin bildiği parmak kurabiye! ıyyykkk! kesinlikle ürkütücüüüüü Biraz hayal gücünüzü kullanarak gecenin ve çocukların kahramanı siz olabilirsiniz :) 

Kuru buzları kullanarak esrarengiz bir ortam yaratabilirsiniz :) 

Evinizde, verandanızda ya da bahçeniz de yapacağınız sıradışı dekorlarla misafirlerinizi şaşırtmaya ne dersiniz? 
Ve bayanlaaarrrr size muhteşem makyaj fikirleri! bayılacaksınız! Ve tabi beyler :) 

Vampir kıyafetleri ve makyajları tabi ki vazgeçilmezler.... Hayal gücünüz ve içinizde ki delinin yardımıyla mükemmel bir gece geçirin :) iyi eğlenceler :) Happy Halloween :) 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder